Предлошка:ПолКарта САД Висконсин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Висконсин
name Висконсин
border
coordinates
47.5
-93.1 ←↕→ -86.0
42.3
map center 44°54′N 89°33′W / 44.9° СГШ; 89.55° ЗГД / 44.9; -89.55
image USA Wisconsin location map.svg
ПолКарта САД Висконсин