Предлошка:ПолКарта САД Вајоминг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Вајоминг
name Вајоминг
border
coordinates
45.2
-111.3 ←↕→ -103.9
40.8
map center 43°00′ N; 107°36′ W / 43° N; 107.6° W / 43; -107.6
image USA Wyoming location map.svg
ПолКарта САД Вајоминг