Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта САД Ајдахо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Ајдахо
name Ајдахо
border
coordinates
49.2
-118.1 ←↕→ -110.2
41.8
map center 45°30′N 114°09′W / 45.5° СГШ; 114.15° ЗГД / 45.5; -114.15
image USA Idaho location map.svg
ПолКарта САД Ајдахо