Предлошка:ПолКарта САД Аризона

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Аризона
name Аризона
border
coordinates
37.3
-115.0 ←↕→ -108.7
31.1
map center 34°12′ СГШ; 111°51′ ЗГД / 34.2° СГШ; 111.85° ЗГД / 34.2; -111.85
image USA Arizona location map.svg
ПолКарта САД Аризона