Предлошка:ПолКарта САД Алабама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Алабама
name Алабама
border
coordinates
35.2
-88.7 ←↕→ -84.7
29.9
map center 32°33′ СГШ; 86°42′ ЗГД / 32.55° СГШ; 86.7° ЗГД / 32.55; -86.7
image USA Alabama location map.svg
ПолКарта САД Алабама