Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта САД Џорџија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Џорџија
name Џорџија
border
coordinates
35.2
-85.8 ←↕→ -80.6
30.2
map center 32°42′N 83°12′W / 32.7° СГШ; 83.2° ЗГД / 32.7; -83.2
image USA Georgia location map.svg
ПолКарта САД Џорџија