Предлошка:ПолКарта САД Њу Хемпшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Њу Хемпшир
name Њу Хемпшир
border
coordinates
45.5
-72.8 ←↕→ -70.4
42.5
map center 44°00′ СГШ; 71°36′ ЗГД / 44° СГШ; 71.6° ЗГД / 44; -71.6
image USA New Hampshire location map.svg
ПолКарта САД Њу Хемпшир