Предлошка:ПолКарта САД Њу Џерси

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Њу Џерси
name Њу Џерси
border
coordinates
41.6
-75.8 ←↕→ -73.7
38.6
map center 40°06′ N; 74°45′ W / 40.1° N; 74.75° W / 40.1; -74.75
image USA New Jersey location map.svg
ПолКарта САД Њу Џерси