Предлошка:ПолКарта САД Њујорк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Њујорк
name Њујорк
border
coordinates
45.3
-80.0 ←↕→ -71.7
40.3
map center 42°48′ N; 75°51′ W / 42.8° СГШ; 75.85° ЗГД / 42.8; -75.85
image USA New York location map.svg
ПолКарта САД Њујорк
Икона за документација Документација за предлошка

Се однесува на сојузната држава Њујорк. За истоимениот град, во инфокутиите внесувајте „Њујорк (град)“ (се повикува на Шаблон:ПозКарта Њујорк (град)).