Предлошка:ПолКарта САД Јужна Каролина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јужна Каролина
name Јужна Каролина
border
coordinates
35.4
-83.6 ←↕→ -78.3
31.8
map center 33°36′ СГШ; 80°57′ ЗГД / 33.6° СГШ; 80.95° ЗГД / 33.6; -80.95
image USA South Carolina location map.svg
ПолКарта САД Јужна Каролина