Предлошка:ПолКарта САД Јужна Дакота

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јужна Дакота
name Јужна Дакота
border
coordinates
46.1
-104.3 ←↕→ -96.2
42.3
map center 44°12′ СГШ; 100°15′ ЗГД / 44.2° СГШ; 100.25° ЗГД / 44.2; -100.25
image USA South Dakota location map.svg
ПолКарта САД Јужна Дакота