Предлошка:ПолКарта Русија Чукотски автономен округ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Чукотски автономен округ
name Чукотски автономен округ
border
coordinates
73
157 ←↕→ -167
61
map center 67° N; 175° E / 67° СГШ; 175° ИГД / 67; 175
x (100*(({{{3}}} + ({{{3}}} < 0)*360) - (157))/((-167 + 360) - (157)))
y (100*({{{2}}} - (73))/((61) - (73)))
image Russia Chukotka Autonomous Okrug location map.svg
ПолКарта Русија Чукотски автономен округ
image1 Russia Chukotka Autonomous Okrug relief location map.png
ПолКарта Русија Чукотски автономен округ