Предлошка:ПолКарта Русија Дагестан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Дагестан
name Дагестан
border
coordinates
45
45 ←↕→ 48.67
41.17
map center 43°05′06″N 46°50′06″E / 43.085° СГШ; 46.835° ИГД / 43.085; 46.835
image Russia Dagestan location map.svg
ПолКарта Русија Дагестан
image1 Russia Dagestan relief location map.png
ПолКарта Русија Дагестан