Предлошка:ПолКарта Пиринска Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Пиринска Македонија
name Пиринска Македонија
border
coordinates
42.24
22.77 ←↕→ 24.23
41.25
map center 41°44′42″ N; 23°30′00″ E / 41.745° N; 23.5° E / 41.745; 23.5
image Bulgaria Blagoevgrad Province location map.svg
ПолКарта Пиринска Македонија
image1 Bulgaria Blagoevgrad Province relief location map.jpg
ПолКарта Пиринска Македонија