Предлошка:ПолКарта Обединето Кралство Монтсерат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Монтсерат
name Монтсерат
border
coordinates
16.839
-62.2535 ←↕→ -62.126
16.6655
map center 16°45′08″N 62°11′23″W / 16.75225° СГШ; 62.18975° ЗГД / 16.75225; -62.18975
image Montserrat location map.svg
ПолКарта Обединето Кралство Монтсерат
image1 Montserrat relief location map.svg
ПолКарта Обединето Кралство Монтсерат