Предлошка:ПолКарта Литванија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Литванија
name Литванија
border
coordinates
56.7
20.4 ←↕→ 27.2
53.7
map center 55°12′N 23°48′E / 55.2° СГШ; 23.8° ИГД / 55.2; 23.8
image Lithuania adm location map.svg
ПолКарта Литванија
image1 Relief Map of Lithuania.jpg
ПолКарта Литванија