Предлошка:ПолКарта Кина Шангај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Шангај
name Шангај
border
coordinates
31.875
120.86 ←↕→ 121.972
30.698
map center 31°17′11″ N; 121°24′58″ E / 31.2865° N; 121.416° E / 31.2865; 121.416
image Shanghai location map.png
ПолКарта Кина Шангај