Предлошка:ПолКарта Кина Хајнан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Хајнан
name Хајнан
border
coordinates
20.5
108.2 ←↕→ 111.5
17.9
map center 19°12′ N; 109°51′ E / 19.2° N; 109.85° E / 19.2; 109.85
image China Hainan location map.svg
ПолКарта Кина Хајнан