Предлошка:ПолКарта Кина Фуѓен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Фуџен
name Фуџен
border
coordinates
28.5
115.5 ←↕→ 121.0
23.3
map center 25°54′ N; 118°15′ E / 25.9° N; 118.25° E / 25.9; 118.25
image China Fujian2 location map.svg
ПолКарта Кина Фуѓен