Предлошка:ПолКарта Кина Синѓанг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Синѓанг
name Синѓанг
border
coordinates
49.4
73.2 ←↕→ 96.7
34.2
map center 41°48′N 84°57′E / 41.8° СГШ; 84.95° ИГД / 41.8; 84.95
image China Xinjiang location map.svg
ПолКарта Кина Синѓанг