Предлошка:ПолКарта Кина Макао

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Макао
name Макао
border
coordinates
22.22
113.523 ←↕→ 113.603
22.1067
map center 22°09′48″ N; 113°33′47″ E / 22.16335° N; 113.563° E / 22.16335; 113.563
image China Macau location map.svg
ПолКарта Кина Макао