Предлошка:ПолКарта Кина Гуангси

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Гуангси
name Гуангси
border
coordinates
26.7
104.2 ←↕→ 112.5
21.5
map center 24°06′ N; 108°21′ E / 24.1° N; 108.35° E / 24.1; 108.35
image China Guangxi location map.svg
ПолКарта Кина Гуангси