Предлошка:ПолКарта Кина Внатрешна Монголија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Внатрешна Монголија
name Внатрешна Монголија
border
coordinates
53.5
96.0 ←↕→ 127.0
37.0
map center 45°15′ СГШ; 111°30′ ИГД / 45.25° СГШ; 111.5° ИГД / 45.25; 111.5
image China Inner Mongolia location map.svg
ПолКарта Кина Внатрешна Монголија
image1 China Inner Mongolia relief location map.png
ПолКарта Кина Внатрешна Монголија