Предлошка:ПолКарта Кина Ќингхај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ќингхај
name Ќингхај
border
coordinates
39.7
89.1 ←↕→ 103.4
31.3
map center 35°30′ СГШ; 96°15′ ИГД / 35.5° СГШ; 96.25° ИГД / 35.5; 96.25
image China Qinghai location map.svg
ПолКарта Кина Ќингхај