Предлошка:ПолКарта Каракорум

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Каракорум
name Каракорум
border
coordinates
37.4
73.0 ←↕→ 79.1
34.1
map center 35°45′ N; 76°03′ E / 35.75° N; 76.05° E / 35.75; 76.05
image Karakoram location map.png
ПолКарта Каракорум