Предлошка:ПолКарта Источен Рајдинг Јоркшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Источен Рајдинг Јоркшир
name Источен Рајдинг Јоркшир
border
coordinates
54.20
-1.11 ←↕→ 0.25
53.56
map center 53°53′ N; 0°26′ W / 53.88° N; 0.43° W / 53.88; -0.43
image East Riding of Yorkshire UK location map.svg
ПолКарта Источен Рајдинг Јоркшир
image1 East Riding of Yorkshire UK relief location map.jpg
ПолКарта Источен Рајдинг Јоркшир