Предлошка:ПолКарта Ирска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ирска
name Ирска
border
coordinates
55.6
-11.0 ←↕→ -5.0
51.2
map center 53°24′ СГШ; 8°00′ ЗГД / 53.4° СГШ; 8° ЗГД / 53.4; -8
image Ireland location map.svg
ПолКарта Ирска
image1 Ireland relief location map.png
ПолКарта Ирска