Предлошка:ПолКарта Ирак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ирак
name Ирак
border
coordinates
37.7
38.4 ←↕→ 48.9
28.4
map center 33°03′ N; 43°39′ E / 33.05° N; 43.65° E / 33.05; 43.65
image Iraq location map.svg
ПолКарта Ирак
image1 Iraq physical map.svg
ПолКарта Ирак