Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Индонезија Суматра

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Суматра
name Суматра
border
coordinates
7
94.0 ←↕→ 108.0
-8
map center 0°30′S 101°00′E / 0.5° ЈГШ; 101° ИГД / -0.5; 101
image Sumatra_Locator_Topography.png
ПолКарта Индонезија Суматра