Предлошка:ПолКарта Индонезија Калимантан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Калимантан
name Калимантан
border
coordinates
4.6
107.8 ←↕→ 119.3
-5.2
map center 0°18′S 113°33′E / 0.3° ЈГШ; 113.55° ИГД / -0.3; 113.55
image Indonesia Kalimantan location map.svg
ПолКарта Индонезија Калимантан