Предлошка:ПолКарта Индонезија Западна Нова Гвинеја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Западна Нова Гвинеја
name Западна Нова Гвинеја
border
coordinates
3.0
123.7 ←↕→ 141.5
-9.5
map center 3°15′ S; 132°36′ E / 3.25° S; 132.6° E / -3.25; 132.6
image Indonesia Maluku-Western New Guinea location map.svg
ПолКарта Индонезија Западна Нова Гвинеја