Шаблон:ПолКарта Индонезија Борнео

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Борнео
name Борнео
border
coordinates
8
108.0 ←↕→ 120.0
-5
map center 1°30′ СГШ; 114°00′ ИГД / 1.5° СГШ; 114° ИГД / 1.5; 114
image Borneo_Locator_Topography.png
ПолКарта Индонезија Борнео