Предлошка:ПолКарта Ел Салвадор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ел Салвадор
name Ел Салвадор
border
coordinates
14.6
-90.2 ←↕→ -87.6
13.0
map center 13°48′ N; 88°54′ W / 13.8° N; 88.9° W / 13.8; -88.9
image El Salvador location map.svg
ПолКарта Ел Салвадор
image1 El Salvador relief location map.jpg
ПолКарта Ел Салвадор