Предлошка:ПолКарта Еквадор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Еквадор
name Еквадор
border
coordinates
1.7
-81.5 ←↕→ -75.0
-5.3
map center 1°48′S 78°15′W / 1.8° ЈГШ; 78.25° ЗГД / -1.8; -78.25
image Ecuador location map.svg
ПолКарта Еквадор
image1 Equador physical map.svg
ПолКарта Еквадор