Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Германија Долна Саксонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Долна Саксонија
name Долна Саксонија
border
coordinates
54.0
6.5 ←↕→ 11.8
51.2
map center 52°36′N 9°09′E / 52.6° СГШ; 9.15° ИГД / 52.6; 9.15
image Lower Saxony location map.svg
ПолКарта Германија Долна Саксонија
image1 Lower Saxony relief location map.jpg
ПолКарта Германија Долна Саксонија