Предлошка:ПолКарта Германија Бранденбург

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бранденбург
name Бранденбург
border
coordinates
53.7
11.1 ←↕→ 14.9
51.2
map center 52°27′ N; 13°00′ E / 52.45° N; 13° E / 52.45; 13
image Brandenburg location map.svg
ПолКарта Германија Бранденбург
image1 Brandenburg relief location map.jpg
ПолКарта Германија Бранденбург