Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Германија Берлин-Центар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Берлин
name Берлин
border
coordinates
52.536
13.33 ←↕→ 13.439
52.492
map center 52°30′50″N 13°23′04″E / 52.514° СГШ; 13.3845° ИГД / 52.514; 13.3845
image Location map Berlin central.png
ПолКарта Германија Берлин-Центар