Предлошка:ПолКарта Германија Баварија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Баварија
name Баварија
border
coordinates
50.63
8.90 ←↕→ 14.06
47.27
map center 48°57′ N; 11°29′ E / 48.95° N; 11.48° E / 48.95; 11.48
image Bavaria location map.svg
ПолКарта Германија Баварија
image1 Bavaria relief location map.jpg
ПолКарта Германија Баварија