Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Галапагос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Галапагос
name Галапагос
border
coordinates
1.8
-92.1 ←↕→ -89.1
-1.6
map center 0°06′N 90°36′W / 0.1° СГШ; 90.6° ЗГД / 0.1; -90.6
image Ecuador Galápagos Islands location map.svg
ПолКарта Галапагос
image1 Ecuador Galápagos Islands location topographic map.png
ПолКарта Галапагос