Предлошка:ПолКарта Вилтшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Вилтшир
name Вилтшир
border
coordinates
51.72
-2.40 ←↕→ -1.35
50.92
map center 51°19′12″N 1°52′30″W / 51.32° СГШ; 1.875° ЗГД / 51.32; -1.875
image Wiltshire UK location map.svg
ПолКарта Вилтшир
image1 Wiltshire UK relief location map.jpg
ПолКарта Вилтшир