Шаблон:ПолКарта Брунеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Брунеј
name Брунеј
border
coordinates
5.2
113.9 ←↕→ 115.5
3.9
map center 4°33′ СГШ; 114°42′ ИГД / 4.55° СГШ; 114.7° ИГД / 4.55; 114.7
image Brunei location map.svg
ПолКарта Брунеј
image1 Brunei location map Topographic.png
ПолКарта Брунеј