Предлошка:ПолКарта Боливија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Боливија
name Боливија
border
coordinates
-9.0
-71.0 ←↕→ -56.8
-24.0
map center 16°30′ ЈГШ; 63°54′ ЗГД / 16.5° ЈГШ; 63.9° ЗГД / -16.5; -63.9
image Bolivia location map.svg
ПолКарта Боливија
image1 Bolivia physical map.svg
ПолКарта Боливија