Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Беркшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Беркшир
name Беркшир
border
coordinates
51.59
-1.63 ←↕→ -0.46
51.21
map center 51°24′00″N 1°02′42″W / 51.4° СГШ; 1.045° ЗГД / 51.4; -1.045
image Berkshire UK location map.svg
ПолКарта Беркшир
image1 Berkshire UK relief location map.jpg
ПолКарта Беркшир