Предлошка:ПолКарта Бедфордшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бедфордшир
name Бедфордшир
border
coordinates
52.33
-0.80 ←↕→ -0.05
51.8
map center 52°03′54″ N; 0°25′30″ W / 52.065° N; 0.425° W / 52.065; -0.425
image Bedfordshire UK location map.svg
ПолКарта Бедфордшир
image1 Bedfordshire UK relief location map.jpg
ПолКарта Бедфордшир