Предлошка:ПолКарта Бангладеш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бангладеш
name Бангладеш
border
coordinates
26.8
87.8 ←↕→ 92.9
20.5
map center 23°39′ СГШ; 90°21′ ИГД / 23.65° СГШ; 90.35° ИГД / 23.65; 90.35
image Bangladesh location map.svg
ПолКарта Бангладеш
image1 Bangladesh physical map.svg
ПолКарта Бангладеш