Предлошка:ПолКарта Австралија Норфолшки Остров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Норфолшки Остров
name Норфолшки Остров
border
coordinates
-28.967
167.867 ←↕→ 168.033
-29.167
map center 29°04′01″ S; 167°57′00″ E / 29.067° S; 167.95° E / -29.067; 167.95
image Norfolk Island location map.svg
ПолКарта Австралија Норфолшки Остров