Предлошка:ПолКарта Австралија Квинсленд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Квинсленд
name Квинсленд
border
coordinates
-9.0
137.5 ←↕→ 154.0
-29.5
map center 19°15′S 145°45′E / 19.25° ЈГШ; 145.75° ИГД / -19.25; 145.75
image Australia Queensland location map.svg
ПолКарта Австралија Квинсленд
image1 Australia Queensland relief location map.jpg
ПолКарта Австралија Квинсленд
image2 Australia Queensland location map blank.svg
ПолКарта Австралија Квинсленд