Предлошка:Покраина во Белгија

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{EnglishName}}}
{{{LocalNameInLanguage1}}}
{{{LocalNameInLanguage2}}}
{{{LocalNameInLanguage3}}}
[[{{{flag}}}|120px]] [[{{{coatofarms}}}|100px]]
Држава Белгија
Регион {{{region}}}
Гл. град {{{capital}}}
Површина {{{area}}} km²
Население {{{population_as_of}}} {{{population}}}
Густина {{{populationdensity}}} / km²
Управник {{{governor}}}
{{{map}}}
[{{{officialsite}}} Официјална стр.]