Предлошка:Податоци Нов Зеланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of New Zealand.svg

Предлошкава содржи разни независно достапни податоци за Нов Зеланд во облик на параметарски вредности за сакана променлива предлошка, на стандардизиран начин. Член е на семејство на предлошки, кои сите почнуваат со „Податоци“ во категоријата Категорија:Предлошки за податоци. Системот е сличен како оној на проектот за знамиња. Ваквата предлошка од тој проект гласи Шаблон:Country data Нов Зеланд.


Наводи[уреди извор]

Официјален бројач на населението