Предлошка:Повеќе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Користење[уреди извор]

Слично како {{Поподробно}}, но оваа предлошка не поставува викиврски - самите треба да го сторите тоа.

{{Повеќе|[[Име на статија]]}}

Ако сакате да поставите повеќе врски, самите одвоете ги статиите со сврзници.

{{Повеќе|[[Име на статија1]] и [[Име на статија2]]}}

Примери[уреди извор]

Внос Испис
{{Повеќе|[[Телефон]]}}
{{Повеќе|[[Мобилен телефон]], [[Телефон|Фиксен телефон]] и [[Комуникација]]}}

Повеќе[уреди извор]